Швидкий інтернет по Wi-Fi за 4 кроки

Класична схема підключення Інтернет в багатоквартирному будинку виглядає наступним чином:

 1. Точка доступу,
 2. Дріт,
 3. Роутер в квартирі,
 4. Пристрої по дроту і по Wi-Fi.

Характерні скарги на швидкість інтернету по Wi-Fi

 • швидкість нижче ніж вказано в тарифі,
 • «завмирання» при роботі в інтернеті,
 • довге відкриванням сторінок в браузері,
 • переривання відео,
 • втрата зв’язку з ігровими серверами і т.д.

Найчастіше такі проблеми виникають ввечері – з 18:00 до 23:00 (залежить від регіону). Кілька простих кроків дозволять швидко визначити причину і вирішити 90% проблем.

Перший крок: перевірка швидкості

Щоб правильно виміряти швидкість інтернету, слід зменшити кількість пристроїв, через які вони підключені. В ідеалі – підключити кабель напряму в комп’ютер і налаштувати на ньому з’єднання.

Після цього перевірити швидкість наприклад на speedtest.net. Це спеціальний сервіс, здатний передавати інформацію з високою швидкістю. Якщо вдалося досягти швидкості, близької до зазначеної тарифом, значить проблем з обладнанням оператора і кабелем немає.

результати - перевірити швидкість інтернету

Результати перевірки швидкості інтернету зазвичай виглядають так.

Якщо швидкість істотно нижче, з’єднання постійно розривається, слід звернутися в технічну підтримку провайдера для проведення діагностики з боку оператора і, можливо, ремонту.

Зверніть увагу, що у всіх «домашніх» договорів є формулювання наприклад «до 20 Мбіт/с», де сама важлива частина – «до». Без цього прийменника можливі лише корпоративні підключення, де канал гарантується. За цю гарантію зазвичай платиться в 2-3 рази більше. Але різниця більше ніж в 5-7% зі швидкістю тарифу, що повторюється при прямому з’єднанні в різний час доби – проблема провайдера.

Другий крок: перевірка Wi-Fi роутера

Якщо швидкість “напряму” ви отримали нормальну, потрібно дивитися на проміжні пристрої.

У старих моделей є істотні обмеження, які не дозволяють реалізовувати з’єднання (L2TP/PPTP) на швидкостях вище 20-30 Мбіт/сек. Прикладом таких роутерів є DIR-300, ASUS WL-520 та інші. В таких випадках проблему зі швидкістю вирішить тільки заміна роутера на більш продуктивний.

роутер asus wl520

Застаріла модель Wi-Fi роутера Asus WL-520

Третій крок: налаштування Wi-Fi роутера

Одне з перших завдань – звести до мінімуму боротьбу з допитливими умами сусідів, які можуть намагатися знайти «халяву» за допомогою стандартних налаштувань, стандартних паролів і т.п.

Зазвичай “халявщики” втрачають інтерес до чужої мережі, якщо не вдалося зламати відразу

Зазвичай “халявщики” втрачають інтерес до чужої мережі, якщо не вдалося зламати відразу. Якщо ж їм вдається до неї підключитися, то частина проблем у виникає через те, що «паразитні» включення генерують велику кількість трафіку.

Рекомендацій по налаштуванню роутера (продвинуті налаштування)

Існує кілька простих рекомендацій по налаштуванню домашнього роутера, але потрібні базові знання принципів роботи і маршрутизації мереж:

 1. На DHCP зменшити кількість користувачів з 255 хостів до необхідної кількості пристроїв +3/5 гостьових шляхом мережевої маски /27 – 32 хоста, /28 – 16 хостов, /29 – 8 хостов. Рекомендую вибрати /28,тому що навряд у вас буде більше 16 пристроїв в домашній мережі.
 2. Вибрати адресу роутера НЕ спочатку і НЕ в кінці мережі, наприклад, для мережі 192.168.0.0/28 (255.255.255.240), адресу роутера задати 192.168.0.8. Рекомендована мережа 192.168.10.32/28 (255.255.255.240), адреса роутера 192.168.10.40. На роутер приклеїти нову адресу.
 3. Для всіх домашніх пристроїв закріпити за MAC адресою постійний IP і закрити можливість підключення “гостьових” пристроїв.
 4. Змінити пароль адміністратора у роутері. Використовувати в паролі не менше 8 символів зі зміною регістра, використати цифри і символи. Логін-пароль адміністратора відразу записати в надійному місці. Після таких операцій завжди багато звернень «як скинути пароль».
 5. Приховати SSID, встановити шифрування WPA2, ввести пароль більше 8 символів з урахуванням регістра, цифр, літер.

Перевірити тип шифрування у клієнтської частини в Windows можна в параметрах бездротового з’єднання:
Закладка бездротові мережі -> вибрати мережу -> Властивості -> Перевірка справжності (WPA2-PSK). Цей шлях може відрізнятися в залежності від версії операційної системи і мови локалізації.

Четвертий крок: вибір каналу Wi-Fi роутера

Після того, як роутер налаштовано, необхідно звернути увагу на канал, на якому працює пристрій. Переважна більшість Wi-Fi-обладнання працює в частоті 2,4ГГц, на даній частоті всього 14 каналів на яких можуть працювати ці пристрої. Крім частоти значущими параметрами також є:

 • співвідношення сигнал/шум,
 • потужність сигналу,
 • ширина смуги.

Якщо всі пристрої працюватимуть на одному каналі, то між ними будуть виникати конфлікти, що для користувача буде виглядати як «замирання» при відкритті сайтів в браузері або переривання в трансляції відео і звуку. Тому, необхідно вибрати канал, на якому менше конкурентів з рівнем потужності сигналу близькі до вашого.

Ще один варіант – переведення пристроїв в діапазон 5ГГц, але такий режим передачі даних повинен підтримуватися роутером і бездротовими пристроями.

Утиліти, які допоможуть проаналізувати зайнятість каналів

 • Wi-Fi Explorer для Mac,
 • inSSIDer для PC.

Резюме: де розмістити роутер?

Не варто турбуватися з приводу розташування Wi-Fi роутера відносно вікон або впливу мікрохвильовки: досить рідко від цього виникають проблеми.

Роутер слід розмістити «посередині» квартири, або ближче до місця, де ви частіше користуєтеся бездротовими пристроями, наприклад у вітальні або кабінеті, а не кухні або в шафі в коридорі.

Регулювання потужності сигналу зазвичай робити не потрібно. У багатокімнатних квартирах з бетонними стінами іноді буває важливо вивчити радіоефір утилітами наведеними вище, щоб прийняти рішення про збільшення потужності сигналу.

Більш детальну інструкцію, як розмістити Wi-Fi роутер в приватному будинку або у великій квартирі ми опишемо в одній з наступних статей, а 90% проблем вирішуються наведеними вище методами.

Якщо у вас залишились питання по налаштуванню, або маєте чим доповнити, напишіть нижче в коментарях.

Виграйте 18 місяців інтернету в Новому Році

Друзі,
до нового 2018 року залишилися лічені дні!
Багато хто з вас проведуть цей час у приготуваннях до торжества та інших приємних клопотаннях. Хто ще не підготував подарунки для своїх близьких, відкладати вже нема куди, але час ще є!

Щоб порадувати вас, ми спільно з Дідом Морозом підготували конкурс в якому ви можете виграти 18 призів – 18 безкоштовних місяців інтернету.

Що зробити, щоб виграти?

Шанс є у кожного, адже умови дуже прості:

 1. Підпишись на нашу сторінку – https://www.facebook.com/newtelecomua
 2. Постав like під конкурсним постом – https://goo.gl/bJW7CQ
 3. І найголовніше – напишіть святкове привітання своїм близьким в коментарях під конкурсним постом.
  Побажайте від душі, щоб збулося!

Коли буде проведено розіграш і як отримати приз?

В останню п’ятницю 2017 року (29 грудня) визначимо щасливчиків за допомогою сервісу random.org, які отримають приємний приз до Нового Року.

Щоб отримати приз, ми попросимо переможців написати в особисті повідомлення свою адресу підключення або номер договору. Щоб скористатися призом, потрібно бути абонентом Нового Телекому або колишнім абонентом.

Зверніть увагу, що на одну адресу підключення можна виграти лише один приз. Також, буде враховувати тільки одне побажання від кожного учасника 🙂

Ось і все!

Просто? Тоді, чого чекати? Конкурс-то вже почався!

конкурс почався фото

 

Вакансія: Фахівець технічної підтримки

Хто ми?

Новий Телеком – інтернет-провайдер в Києво-Святошинському районі Київської області, в покритті більше 20 сіл, проводимо інтернет, телебачення в приватні будинки та квартири, підключаємо відеоспостереження, обслуговуємо мережі організацій.

Кого ми шукаємо?

Фахівця до відділу технічної підтримки для роботи зі зверненнями клієнтів, або простіше – людину, хто допомагає абонентам вирішувати проблеми.

Вакансія – монтажник по підключенню інтернета

Дорогі сусіди,
запрошуємо монтажника по підключенню до мережі інтернет і телебачення. Якщо у Вас є знайомі з золотими руками, хто шукає надійну постійну роботу, можливо ця пропозиція саме для нього.

Ура! Оновили сайт

Дорогі сусіди,
ми оновили наш сайт і тепер він оптимізований для роботи на смартфонах і планшетах, старий сайт не відповідав вимогам часу.
Ми постаралися зробити сайт чистіше і простіше, ніж раніше – має сподобатися.

Зв’язок відновлено

В святкову неділю, 04.06.17 о 21 годині було відновлено обрив центральної магістралі. Сім годин без зв’язку залишалися села по Житомирській трасі.

Что такое IPTV и как смотреть интернет-телевидение?

Телевидение успело тесно войти в нашу жизнь. Сегодня не обязательно идти в кинотеатр, чтобы посмотреть новый фильм, покупать газету, чтоб узнать новости, и с каждым днем появляется больше экранизаций по нашим любимым книгам.

Безкоштовний інтернет і телебачення навесні. Конкурс!

Интернет и телевидение бесплатно – выиграй в конкурсе “Чого бажають жінки?” Конкурс до 8 березня.

Готуючись до головного свята весни, оголошуємо конкурс з цінними призами для представниць прекрасної статі.

Отримай місяць інтернету до «Дня Закоханих» безкоштовно!

Друзі,
ми розігруємо 14 місячних підписок для наших улюблених клієнтів. Прийміть участь в конкурсі на наших сторінках:
https://vk.com/newtelecom
https://www.facebook.com/newtelecomua

Виконайте прості умови конкурсу та вигравайте місяць користування інтернетом